Polish Printmaking

24.11.2010

Agata Gertchen laureatką III Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki im. Ludwiga Meidnera

III Ogólnopolski Konkurs Grafiki im. Ludwiga Meidnera

Jury III Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki im. Ludwiga Meidnera obradowało 11 sierpnia 2010 roku w następującym w składzie:


prof. Andrzej Basaj, ASP we Wrocławiu, 

Andrzej Dudek-Dürer, artysta sztuki mediów,

prof. Zdzisław Nitka, ASP we Wrocławiu.


Jury po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych około 200 prac wyłoniło zwycięzców.



Nagrodą GRAND PRIX (4000 zł) zostaje uhonorowana AGATA GERTCHEN - za zestaw prac
"Panta rhei I", linoryt, rysunek, 70x100 cm, 2010;
"Panta rhei II", linoryt, rysunek, 70x100 cm, 2010;
"Czasoprzestrzeń I", linoryt, rysunek, 70x100 cm, 2010.

I NAGRODĘ otrzymuje NATALIA ROMANIUK za zestaw prac
"Być człowiekiem to znaczy udawać człowieka 1", druk pigmentowy, 70x100 cm, 2009;
"Być człowiekiem to znaczy udawać człowieka 3", druk pigmentowy, 70x100 cm, 2009;

II NAGRODĘ - SZYMON KAŹMIERCZAK za zestaw prac
"Jajo 1a", serigrafia, 100x70 cm, 2010;
"Jajo 1c", serigrafia, 100x70 cm, 2010;
"Jajo 1d", serigrafia, 100x70 cm, 2010;


III NAGRODĘ - EUGENIUSZ DELEKTA za pracę
"Znaki i symbole III", druk cyfrowy, 87x62 cm, 2010.



WYRÓŻNIENIA HONOROWE otrzymują (w kolejności alfabetycznej) za prace:

Marek Batorski ("W osamotnieniu", linoryt, 68x98 cm, 2010; Z cyklu "Rytmy", linoryt, 96x66 cm, 2010),

Krzysztof Marek Bąk ("Walce", druk cyfrowy, 70x50 cm, 2010; "Martwa natura holenderska", druk cyfrowy, 70x50 cm, 2010),

Marcin Cziomer ("Hipostaza I", druk cyfrowy, 100x100 cm, 2009),

Agata Dworzak-Subocz ("Thing about pink 2", druk solwentowy, 70x100 cm, 2010),

Jerzy Gorbas ("Autoportret IV", linoryt, 20x16 cm, 2009/2010; "Akt I", linoryt, 15x10 cm, 2010; "Portret I (Portret Grzegorza)", linoryt, 21x15 cm, 2010),

Monika Grubizna ("Rowerek" z cyklu "Mały frustrat", serigrafia, 100x70 cm, 2008; "Ogonek" z cyklu "Cukiereczki", serigrafia, 100x70 cm, 2008),
Józef Knopek ("Panta rhei - legenda", miedzioryt punktowy, 70x100 cm, 2009; "Panta rhei - locus", miedzioryt punktowy, 70x100 cm, 2009);

Anna Kodź ("Bez tytułu", linoryt, 80x60 cm, 2010),

Marta Kubiak ("The two monsters have broken out 1", serigrafia, 70x100 cm, 2010; "The two monsters have broken out 2", serigrafia, 70x100 cm, 2010),

Tomasz Kukawski ("Here somwhere there", kolografia, linoryt, 65x87 cm, 2010; "Out of the shade (no lihgt)", kolografia, linoryt, 65x87 cm, 2007),
Ewa Kutylak-Katamay ("Noc", sucha igła, mezzotinta, 50x68 cm, 2009; "Jakub", sucha igła, 32x49 cm, 2007),

Andrzej Lewandowski ("4DON, Tam najlepiej, intaligo, 78x40 cm, 2009),

Kamila Ługowska ("Miror - error" z serii "Color and shape", serigrafia, 60x42 cm, 2010),

Dorota Maroń ("Bez tytułu III", sitodruk, 100x70 cm, 2009),

Weronika Siupka ("Wnętrze walcowni I", akwaforta, 33,5x49 cm, 2009; "Bez tytułu", mezzotinta, akwaforta, 33,5x49 cm, 2009),

Sylwia Suchanek ("Po drugiej stronie", linoryt, 100x70 cm, 2010; "Saturn", linoryt, 100x70 cm, 2010),

Patrycja Wojtczak ("Kompozycja 1", litografia, 70x100, 2008),

Kamil Zaleski ("Autoportret" z cyklu "4.2009", papier czerpany z własnych włosów, serigrafia, 30x20 cm, 2009; "Autoportret" z cyklu "7.2009", papier czerpany z własnych włosów, serigrafia, 30x20 cm, 2009);

Leszek Zbijowski ("We mgle I", druk cyfrowy, 62x86 cm, 2009).



Ponadto jury zakwalifikowało na wystawę pokonkursową prace następujących autorów (w kolejności alfabetycznej):

Manfred Bator

Kamila Bednarska

Joanna Boćkowska-Cisek

Przemysław Bukowski

Łukasz Cywicki

Adam Czech

Magdalena Czerniawska

Małgorzata Dawczyńska

Jerzy Dmitruk

Elżbieta Dul-Ledwosińska

Michał Gątarek

Sławomir Grabowy

Alicja Habisiak-Matczak

Anna Haka

Joanna Janowska-Augustyn

Janusz Jędrzejczyk

Magdalena Kacperska

Marta Kołodziejska

Eliza Kozielewska

Krzysztof Krawiec

Aleksandra Kuczara

Agnieszka Łakoma

Monika Łukowska

Tomasz Matczak

Géza Németh

Anna Karolina Nikolaidis

Anna Nowakowska

Marta Oleszkiewicz

Viola Orzechowska

Joanna Paljocha-Bielawska

Leon Pędziałek

Elżbieta Plisiecka

Aleksandra Płachta

Anna Sadowska

Adam Sikorski

Anna Szumańska

Piotr Zalewski



Wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród odbył się w sobotę 20 listopada 2010 w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Kochanowskiego 5 w Oleśnicy.


Więcej informacji, zdjęć i wystawa internetowa na www.konfraterniakulturalna.pl
  • 24.11.2010