Polish Printmaking

24.11.2010

Budapest Art Fair

ART FAIR 2010

Organizowane od 1994 roku Targi Sztuki w Budapeszcie - Budapest Art Fair – należą do jednych z najstarszych i poważanych targów sztuki w Europie Wschodniej.

Budapeszt jest miastem, w którym zachód spotyka się ze wschodem i nasze targi przyciągają znane zachodnie galerie jak: Le Minotaure (Paryż, Tel Awiw), Pascal Lansberg (Paryż), Galerie Hilger (Wiedeń), Knoll (Wiedeń/Budapeszt/Moskwa) oraz Gilden’s Art. (Londyn). Z roku na rok targi odwiedza coraz więcej kolekcjonerów i pasjonatów sztuki/…/

Tegoroczne Budapest Art Fair odbędą się w dniach 25 – 28 listopada. Będzie im towarzyszyć wystawa poświęcona rosyjskiemu awangardowemu fotografowi Aleksandrowi Rodczenko.

Rok 2010 wyznacza nowy rozdział dla budapesztańskich targów. Aż do 2009 roku prezentowaliśmy równocześnie dzieła sztuki współczesnej, jak też „sztukę przedmiotu”- meble i Objets d’art.”. Od tego roku, będą to dwa niezależne artystyczne przedsięwzięcia.

Tegoroczne Targi Sztuki w Budapeszcie odbędą się, podobnie jak w latach ubiegłych, w Galerii Mücsarnok, naprzeciwko Muzeum Sztuk Pięknych na Placu Bohaterów i w całości będą poświęcone sztuce współczesnej.

Naszym doradcą i kuratorem wystawy „jest Simon Hewitt, historyk i krytyk sztuki, współpracujący z „Art + Auction” i innymi wiodącymi amerykańskimi, brytyjskimi, francuskimi i rosyjskimi wydawnictwami poświęconymi współczesnej sztuce.

Chcemy, żeby Targi Sztuki w Budapeszcie stały się najważniejszymi targami sztuki we wschodniej Europie i mamy nadzieję, że będą się na nich spotykać najlepsze galerie tego regionu Europy. W tym roku otwieramy nowy dział poświęcony sztuce Europy Wschodniej:
Zainspirowani projektem „Tremplin” na tegorocznym Biennale w Paryżu, zaprosiliśmy wybrane przez nas galerie Europy Wschodniej do udziału w wystawie „HEROES CORNER – BEST OF THE EAST”/…/

Sandor Galambos
Dyrektor TargĂłw

www.budapestartfair.hu

z Polski oprócz galerii BB (Krakow/Wrocław) jest też Galeria Pies z Poznania i Czarna z Warszawy. W ramach prezentacji galerii BB swoje instalacje (seramika/serigrafia, EAT YOUR BRAIN)pokazuje Małgorzata ET-BER Walikowska.

PoniĹźej fotorelacja z pierwszego dnia targĂłw.
  • 24.11.2010