Polish Printmaking

26.07.2012

V Międzynarodowy Konkurs Rysunku Wrocław 2012

5 Międzynarodowy Konkurs Rysunku

Rysunek to spontaniczny, intuicyjny zapis własnych emocji, dotknięcie doznań w fazie ich stawania się, kiedy odczucia i ich zapis stają się jednością.

Konkurs stawia zasadnicze pytanie skierowane do twórców, pytanie o zaufanie do rudymentarnych artystycznych działań, o to, czym dla nich w artystycznej praktyce jest rysunek. Różnorodność autonomicznych dzieł stanowi największą wartość i jest najlepszym świadectwem żywotności rysunku. Gest wydobywający się z chaosu doznań i znaków, co ważne gest, od którego rozpoczyna się porządkowanie świata.

Oczekujemy, że na konkurs napłyną również artystyczne wypowiedzi wysmakowane formalnie, precyzyjne, wystudiowane, wykorzystujące cały zestaw właściwych rysunkowi środków wyrazu. Zależy nam na zaakcentowaniu autonomiczności rysunku, stanowiącego samowystarczalną, pełną i skończoną formę artystycznej wypowiedzi.

Rusza piąta edycja Międzynarodowego Konkursu Rysunku . W bieżącym roku, podobnie jak wcześniej, zależy nam na przeglądzie dzieł rysunkowych ostatnich lat z najszerszym uwzględnieniem wszelkich postaw i tendencji twórczych, najlepszych osiągnięć i poszukiwań w tej dziedzinie. Do udziału w konkursie zachęcamy zarówno młodych, początkujących twórców, jak i uznanych, dojrzałych artystów.

V Międzynarodowy Konkurs Rysunku Wrocław 2012 organizuje Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Wrocławia i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego .

Zwycięzcy konkursu otrzymają następujące nagrody:

GRAND PRIX MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO 25000 zł
I WIELE INNYCH

Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w salach Muzeum Architektury we Wrocławiu od 12 grudnia 2012 r. do 10 lutego 2013 r.

Wystawa V MKR w latach 2013-2014 będzie pokazywana w prestiżowych galeriach Dolnego Śląska, Polski i za granicą.

REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA ZE STRONY
WWW.MKR.WROCLAW.PL

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Zapraszamy również na stronę konkursu na Facebook’u – www.facebook.com/mkrwroclaw
  • 26.07.2012