Polish Printmaking

as. mgr Agata Gertchen

as. mgr Agata Gertchen

Katedra Grafiki Warsztatowej ASP we Wrocławiu

Pracownia Intaglio

Urodzona w 1985 r. w Rawiczu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Grafiki. Dyplom w 2010 z grafiki warsztatowej w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Przemysława Tyszkiewicza oraz z Projektowania Graficznego w Pracowni prof. Romana Kowalika. 2009 - 2010 zatrudniona na stanowisku laboranta w Pracowni Rysunku Kreatywnego prof. Jacka Szewczyka. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Przemysława Tyszkiewicza.

2008 stypendium Erasmus na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Wolverhampton w Anglii. 2009 stypendium na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville w Stanach Zjednoczonych.

Prezentowała swoje prace na wystawach w kraju i za granicą (Stany Zjednoczone, Szkocja, Belgia, Rumunia, Włochy, Tajwan, Chiny, Macedonia). Laureatka kilku nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to: Nagroda Grand Prix na 12th Biennal competition for Graphic Art w Brugii, Belgia (2009), III Nagroda Prezydenta Miasta Zamość Marcina Zamoyskiego na I Międzynarodowym Biennale Wschodni Salon Sztuki w Lublinie (2009), Grand Prix na III Ogólnopolskim Konkursie Grafiki im. Ludwiga Meidnera w Oleśnicy (2010) oraz I Nagroda w kategorii Grafika na Osten 38th World Gallery of Art on Paper w Skopje, Macedonia (2010).

Kontakt: agata.gertchen@gmail.com

web: www.agatagertchen.com