Polish Printmaking

Studenci ASP Katowice w Krakowie

Wystawa grafiki studentów katowickiej ASP (wydział artystyczny), prezentująca przekrojowo osiągnięcia studentów oraz absolwentów z pracowni grafiki warsztatowej.
www.serigrafiaumk.com

www.serigrafiaumk.com

Zapraszamy do odwiedzenia strony pracowni serigrafii na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Głównym celem, dla którego powstała strona jest przekrojowa prezentacja i promocja dorobku artystycznego pedagogów i studentów pracowni.
IV Międzynarodowy Konkurs Rysunku Wrocław 2009

Rusza czwarta edycja Międzynarodowego Konkursu Rysunku Wrocław 2009.

Od 1 czerwca do 22 lipca 2009 roku rysownicy mogą swoje prace przysyłać pocztą lub przynosić osobiście.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.mkr.wroclaw.pl

W bieżącym roku, podobnie jak wcześniej, zależy nam na przeglądzie dzieł rysunkowych ostatnich lat z najszerszym uwzględnieniem wszelkich postaw i tendencji twórczych, najlepszych osiągnięć i poszukiwań w tej dziedzinie. Do udziału w konkursie zachęcamy zarówno młodych, początkujących twórców, jak i uznanych, dojrzałych artystów.

Entrophy of Art

Wystawa "Entropy of Art"
Stara Prochownia, Warszawa ul. Boleść 2
wernisaĹź - 8 maja 2009, godz.: 18.00Wystawa ENRTOPY OF ART, której zamysł zrodził się z potrzeby wspólnego prezentowania prac plastycznych na papierze, nabrała realnych kształtów. Międzynarodowa grupa 20 artystów prezentuje swoje twórcze dokonania w malarstwie, grafice, rysunku i technikach własnych, dając świadectwo różnorodności postaw twórczych, świadomego przenikania kultur i w większości przypadków przyznając się do polskich korzeni. Trudno, by stało się inaczej, gdy głównymi organizatorami są Polacy rozsiani po świecie: Artur Popek (Polska), Agnieszka Miziołek (LA, USA) i Janusz Skowron (NY, USA). Pomysł zaiste szalony, zbudowany na entuzjazmie, uporze i pracy społecznej garstki ludzi nabrał realnych kształtów. ENRTOPY OF ART mogła zaistnieć również dzięki życzliwości ważnych osobistości świata dyplomacji, polityki jak i grona sponsorów.

Vir Dolorum

Szymon Prandzioch
VIR DOLORUM
MUZEUM ARCHIDIECEZJALNE W KATOWICACH
GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ FRA ANGELICO, Wita Stwosza 16
wystawa potrwa do 31.05.09
Xenofon Sachinis w Wozowni w Toruniu

Xenophon Sachinis
„Granice grafiki”
24.04.2009 – 17.05.2009
www.wozownia.pl

Prace Sachinisa są silnie powiązane z teoretycznym namysłem nad specyfiką technik graficznych. Artysta nie tylko tworzy grafiki o określonych cechach stylistycznych, ale co bardziej istotne, w samych pracach eksponuje mechanizm ich powstania. W tej kwestii kluczowe jest podniesienie statusu matrycy, której rola postrzegana była zazwyczaj jako służebna względem odbitki.

Biennale OStrĂłw Wielkopolski

15 maja 2009 mija termin nadsyłania prac na XIII Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu w Ostrowie Wielkopolskim.

Wrocławska Szkoła Grafiki

Wrocławska Szkoła Grafiki to tytuł wystawy, która prezentowana będzie w trzech galeriach: The Pieńków Galery w Knoxville (Tennessee), The Rowe Galery w Charlotte (Noth Karolina), oraz w Koscielak Galery w Chicago (Illinois).
Wystawa prezentuje prace artystów związanych z wrocławską ASP. Zasadniczą jej część stanowią prace wykładowców Katedry Grafiki Warsztatowej. Ich reprodukcje oraz biografie autorów znalazły się w drugiej części katalogu. Część pierwsza publikacji jest natomiast efektem refleksji, towarzyszącej przygotowaniu wystawy. Autorzy zamieszczonych w niej tekstów: Andrzej Kostołowski – krytyk i teoretyk sztuki oraz prof. Andrzej Basaj – artysta grafik, jeden z czołowych twórców Wrocławskiej Szkoły Grafiki, spróbowali spojrzeć na nią w szerszym kontekście, jako na zjawisko, na które od ponad 60 lat składają się dokonania wielu wyjątkowych osobowości.

Red. Dorota Miłkowska

The Wroclaw School of Printmaking from Academy of Fine Arts in Wroclaw, Poland is going to be exhibited in Pienkow Art Gallery (Knoxville, TN USA) in April, 2009.

A relatively short, not longer than 60-year-old history of the Wrocław School of Printmaking occured within the Polish School of Poster, the great world-famous phenomenon, which was created by, among others, such artists from Wroclaw, as Jan Jaromir Aleksiun, Jan Sawka, Eugeniusz Get Stankiewicz or Jerzy Czerniawski.
Wystawa grafiki studentĂłw ASP w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy na kolejną wystawę studentów Wydziału Grafiki Warsztatowej ASP Poznań, której wernisaż odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 19:00 w Pracowni – Galerii Academia Nova,
05.04.2009

ZUG

ZUG

Serdecznie zapraszamy na wystawę studentów Wydziału Grafiki Warsztatowej ASP Poznań i Universitat der Kunste Berlin, która będzie zakończeniem trzydniowego spotkania studentów grafiki z Polski i Niemiec.

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 kwietnia o godz. 19.00 w Domu Edyty Stein, ul. Nowowiejska 38 we Wrocławiu.